Stretnutia po rokoch Daxnera a Francisciho      

Pri príležitosti 200. výročia narodenia významných dejateľov z regiónu Gemer –  Štefana Marka Daxnera a Janka Francisciho – bola v minulom roku pod hlavičkou Mesta kultúry Revúca vyhlásená  súťaž v komiksovej tvorbe pre amatérskych i profesionálnych tvorcov. Témou súťaže boli skutočné či fiktívne stretnutia týchto osobností štúrovskej generácie. Do súťaže sa so svojimi autorskými komiksami zapojilo až 20 tvorcov z celého Slovenska. 5-členná porota v decembri vybrala spomedzi súťažných komiksov tie najkreatívnejšie v štyroch kategóriách (troch vekových kategóriách amatérskych tvorcov a jednej spoločnej pre profesionálov).

Už tento piatok 3. februára o 17.00 hod. sa v Múzeu Prvého slovenského gymnázia

uskutoční slávnostné vyhodnotenie súťaže

za účasti predsedu poroty, známeho komiksového tvorcu a rodáka z Revúcej, Daniela Majlinga. Všetky súťažné práce budú zároveň predstavené v rámci novej výstavy. A dokonca na vernisáž zavíta aj samotný Daxner a Francisci, aby sa opäť vo Veľkej Revúci po 200 rokoch stretli  – formou dramatizovanej scénky.  

Výstava v Múzeu Prvého slovenského gymnázia potrvá do nedele 26. februára. Následne sa na mesiac marec presunie k priaznivcom komiksov do Tisovca a v apríli do Hnúšte.