Pozvanie na divadelné predstavenie Tajomný labyrint

Východný dištrikt ECAV na Slovensku v Prešove a OZ Prešovské kolégium v spolupráci s divadlom Exodus srdečne pozýva na Divadelné predstavenie s prvkami muzikálu „Tajomný labyrint“, ktoré sa uskutoční v nedeľu 19. 9. 2021 o 16. 00 hod. na Veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského.

Divadelné predstavenie Tajomný labyrint, ktorého scenáristom a režisérom je Roman Sorger, je inšpirované najznámejším dielom Učiteľa národov J. A. Komenského „Labyrint sveta a raj srdca“. Cez príbeh pútnika a jeho sprievodcov posúva labyrint Komenského sveta do dnešných čias a ukazuje koľko vecí, obrazov, popisov sveta platí už stovky rokov. Tvorcovia predstavenia konfrontujú starý obraz sveta a vytvárajú obraz labyrintu súčasného sveta bludísk a spletí uličiek, kde má každý svoje poslanie a kde pečené holuby nikomu nepadajú z neba zadarmo. Autorom hudby je Jozef Ždiľa.

Divadelné predstavenie je súčasťou Dištriktuálneho dňa VD ECAV na Slovensku 2021 s témou Labyrint sveta a raj srdca v jeho minimalistickej podobe a je venované 350. výročiu úmrtia Jána Amosa Komenského.

Vstupné na divadelné predstavenie je dobrovoľné.

Je nutné prihlásiť sa na divadelné predstavenie do 17. 9. 2021 (piatok) a to cez prihlasovací formulár na https://vdecav.sk/divadlo/

Prihlásení si potom vyzdvihnú vstupenku na divadelné predstavenie priamo v DJZ pred začiatkom podujatia.

Podujatie sa koná z kapacitných dôvodov a z dôvodu, že okres Prešov je budúci týždeň v oranžovej farbe v režime OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní COVID-19). Osoby v režime OTP sú osoby, ktoré sú plne zaočkované, alebo prekonali COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami, alebo sa môžu preukázať negatívnym výsledkom testu na COVID-19 (nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo nie starším ako 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu). Kontrola osôb ako aj zapísanie do zoznamu účastníkov sa bude konať pri vstupe do divadla.

Podujatie finančne podporil Prešovský samosprávny kraj a Hoffnung für Osteuropa.

Tešíme sa na Vás.