Nová multimediálna učebňa na EGJAK

Študenti a učitelia gymnázia J. A. Komenského majú od školského roka 2023/2024  k dispozícii novú multimediálnu učebňu. Ide o moderný vzdelávací priestor, ktorý ponúka výnimočne kvalitné audiovizuálne online spojenie.

Vyskúšať si ho mohli začiatkom septembra aj účastníci slávnostného otvorenia učebne, okrem iných tajomník biskupa Východného dištriktu Marek Cingeľ a hovorca spoločnosti U. S. Steel Košice Ján Bača. Audiovizuálne online spojenie pri tejto príležitosti nadviazali s vedúcim spravodajskej stanice TV JOJ 24 Dáriusom Haraksinom, ktorý zaspomínal na svoje  študentské časy na EGJAK.

Nová učebňa je multifunkčným priestorom, ktorý ponúka niekoľko variácií vnútorného usporiadania. Jej súčasťou je nadštandardné technické vybavenie, poskytuje zároveň aj vhodný reprezentačný priestor. Učebňa je veľmi príjemná a vedenie gymnázia verí, že „bude zároveň motivujúcim prostredím pre žiakov, v ktorom sa budú radi vzdelávať a v duchu J. A. Komenského tu pre nich bude učenie naozaj hrou“.

Vznik učebne finančne podporili: Nadačný fond U. S. Steel Košice, Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia, 3linea Architekti, Afb Social and Green It. Škola tiež  ďakuje všetkým darcom z radov rodičov, či už za poukázané dve percentá z dane alebo účelové finančné dary.

Viac fotografií na: