Koncert Magušinovej a Medvedovskej pre Ukrajinu

POD SPOLOČNÝM MODRÝM NEBOM A ŽLTÝM SLNKOM

Slovensko-ukrajinské stretnutie dvoch krásnych hlasov

Pri príležitosti smutného 2. výročia začiatku vojny u našich susedov na Ukrajine umelecká agentúra SPIEVAJ s. r. o. v spolupráci s Východným dištriktom ECAV na Slovensku organizuje dňa 24. 2. 2024 (sobota) o 18 . 00 hod. na Veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského v Prešove spoločný koncert Simy Magušinovej a Mily Medvedovskej  pod názvom „POD SPOLOČNÝM MODRÝM NEBOM A ŽLTÝM SLNKOM.“

Nad koncertom prevzali záštitu predseda Prešovského samosprávneho kraja pán Milan Majerský, primátor mesta Prešov pán František Oľha a biskup Východného dištriktu ECAV na Slovensku v Prešove pán Peter Mihoč. Partnerom koncertu je Zväz Rusínov-Ukrajincov SR.

Sima Magušinová je slovenská speváčka a pesničkárka. Mila Medvedovska je ukrajinská speváčka a pedagogička spevu, ktorá spolu s 10-ročnou dcérou opustila domov v meste Dnipro po ruskej invázii na Ukrajinu v marci 2022. Nevediac kam vlastne ide, našla útočisko v Bratislave na Slovensku. Napriek tomu, že po odchode z domu bola presvedčená, že už nikdy nenájde silu a chuť spievať, osud to chcel inak a nové inšpirácie a príležitosti našla práve u nás. Má za sebou vydanie prvého albumu a viacero duetov so známymi slovenskými spevákmi. Práve pri nahrávaní spoločného duetu sa Sima s Milou zoznámili a spriatelili. Skladateľ a klavirista Daniel Špiner, ktorý obe umelkyne sprevádza a ktorý ich prepojil, prišiel s nápadom zhudobniť Otčenáš, jeden z najznámejších textov kresťanského sveta. „Otčenáš s Milou nevnímam ako klasický duet a ani ako klasickú pieseň. Vnímam to hlavne ako modlitbu, ktorú spievame spolu ako dve ženy, ktoré sa modlia za seba, za tú druhú, ale aj za všetko, čo si nesieme v srdci,“ hovorí o skladbe Sima.

Na koncerte sa speváčky predstavia každá so svojou sólovou tvorbou ako aj v spoločných duetoch. Sprevádzať ich bude kapela v zložení Daniel Špiner (klavír, akordeón), Martin Zajko (gitara), Michal Šelep (kontrabas) a Igor Ajdží Sabo (bicie).

Príďte s nami precítiť to, čo nás spája a dáva nám nádej.