Deň farárskych rodín VD

Biskupský úrad Východného dištriktu v spolupráci so Spolkom Martina Rázusa a Cirkevnými zbormi Pribylina a Liptovská Kokava pripravuje DEŇ FARÁRSKYCH RODÍN, ktorý sa bude konať  5. augusta 2023 (sobota) v Liptove a bude súčasťou trojdňového podujatia „Zore nad Kriváňom“.

SPOLOČNÉ STRETNUTIE s duchovným, neformálnym i športovým programom ako aj s chutným neskorším obedom začne na evanjelickej fare v Liptovskej Kokave  o 14.00 hod.

Pred týmto spoločným stretnutím však ponúkame viacero variant využitia programu akcie „Zore nad Kriváňom“, primerané „možnostiam a schopnostiam“ vašej rodiny.

A. Výstup na Kriváň (2495 metrov n. m.). Organizovaný spoločný výstup pri príležitosti 250. výročia prvého zaznamenaného výstupu na Kriváň spišskonovoveským evanjelickým farárom a zároveň aj podnikateľom v baníctve Jonasom Andrejom Czirbesom. Je potrebné prísť na parkovisko „Tri studničky“ do 6.30 hod. Výstup na Kriváň je náročnou vysokohorskou turistikou a trvá tam a späť cca 7 hodín. Je potrebné kvalitné oblečenie a obuv. Budeme radi, ak prijmete túto veľkú výzvu a  pripojíte sa k tomuto symbolickému spoločnému výstupu.

B. Návšteva skanzenu v Pribyline, kde je pripravená prehliadka skanzenu ako aj sprievodný program pre rodiny s deťmi. Zraz o 12.00 hod.

C. Individuálny program. Región Liptova ponúka veľké množstvo rôznych atraktívnych ponúk, ktoré môžete využiť aj na individuálny dopoludňajší program (Demänovské jaskyne, Važecká a Stanišovská jaskyňa, termálne kúpalisko AquaPark TATRALANDIA, vodná nádrž Liptovská Mara, Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Expozícia Tatrín, Galéria P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši. Park Mini Slovensko v Liptovskom Jáne …). Môžete, samozrejme, podniknúť aj  výlet do blízkych Vysokých či Nízkych Tatier.

Prihlasovanie na podujatie trvá do 30. 7. 2023 cez prihlasovací formulár: https://forms.gle/g6MEHcJoroQY4kuq7