Liptovsko-oravský seniorát ECAV na Slovensku srdečne pozýva všetkých členov cirkevných zborov na Deň Liptovsko-oravského seniorátu.
KEDY: v nedeľu 5. júla 2026
O KOĽKEJ: 14.00 hod.
KDE: v Evanjelickom kostole v Liptovskej Porúbke
TÉMA: „Slúžiaca cirkev – Ľudovít Štefan Šenšel“
Žalm 100,2: „S radosťou slúžte Hospodinovi!“
HUDOBNÝ HOSŤ: Cantica Collegium musicum Martin
Podujatie LOS zároveň pripomenie 70. výročie úmrtia Ľudovíta Štefana Šenšela, významného evanjelického farára, seniora, učiteľa, redaktora, národovca a verejného činiteľa.
PROGRAM:
Začne o 14.00 hod. v chráme Božom. Jeho súčasťou bude priblíženie života a služby Ľudovíta Štefana Šenšela, spoločný spev i vystúpenie hudobného hosťa Cantica Collegium musicum Martin.
Organizátori pripravili samostatný program pre deti, tematicky zameraný na službu.
Deň Liptovsko-oravského seniorátu je príležitosťou na spoločné stretnutie veriacich z celého seniorátu, povzbudenie vo viere, budovanie vzájomných vzťahov i pripomenutie si, že Kristova cirkev je povolaná s radosťou slúžiť Bohu aj blížnym.
Tešíme sa na spoločné stretnutie v Liptovskej Porúbke!
Viac o aktivitách Liptovsko-oravského seniorátu: https://ecavlos.sk

