Na ÚVOD

Tohtoročná ústredná téma MD VD „Extrémne premeny“ vychádza z biblického textu – Listu apoštola Pavla Rímskym 12, 1 – 3: Prosím vás teda, bratia, pre milosrdenstvo Božie, vydávajte svoje telá v živú, svätú, Bohu príjemnú obeť, vašu rozumnú službu Bohu. A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa obnovením mysle, aby ste vedeli rozpoznať, čo je vôľa Božia, totiž, čo je dobré, milé a dokonalé.

Na príbehu biblických postáv chceme poukázať na dôležitosť premien, ktoré sú začiatkom nových rozhodnutí, spôsobu života, aj nových vzťahov. Šesť biblických postáv, v živote ktorých tzv. butterfly effect Božieho ducha spustil premeny vnútra, celých rodín, manželstiev, dokonca aj národov a takto priniesol novú realitu života. Práve motýľ sa stane symbolom tohtoročných MD VD 2021, nakoľko jeho životná premena hlboko zvýrazňuje prerod, ktorého ovocím sú extrémne zmeny. Pripravená je bohatá mozaika seminárov, panelová diskusia so zaujímavými hosťami, biblické hodiny, koncert, divadelné predstavenie, program pre deti i mladých ako i ďalšie zaujímavé aktivity. Podujatie je programovo pripravené pre všetky vekové kategórie. O programe Vás budeme priebežne informovať.

REČNÍCI

Matej Oráč

duchovný správca ESŠ v Prešove

Premena hodnoty života

Jaroslav Matys

senior Tatranského seniorátu

Premena v utrpení

Anna Belanji

zborová farárka v Liptovskom Hrádku

Premena rodiny

Martin Šefranko

zborový farár v Bratislave – Legionárska

Premena vzťahu k ľuďom

Martin Chalupka

senior Šarišsko - zemplínskeho seniorátu

Premena budúcnosti

Peter Mihoč

biskup VD ECAV

Premena v uzdravení

PROGRAM

KONCERT SLÁVKY TKÁČOVEJ

Súčasťou tohtoročných Misijných dní VD ECAV na Slovensku bude aj koncert gospelovej speváčky Slávky Tkáčovej z Bardejova v sobotu 28. 8. 2021 o 21. 00.

Slávka Tkáčová od roku 1996 túži rozdávať radosť, ktorej sa jej v osemčlennej rodine od narodenia dostávalo priehrštím. V hudobníckom prostredí sa hudbe nedalo vyhnúť, za čo je dnes veľmi vďačná rodičom i tomu, kto jej dal tento aj každý ďalší dar.

Temperamentná východniarka miluje halušky s tvarohom, veľmi rada sa smeje a keďže do jej srdca patria najmenší, študuje učiteľstvo a venuje sa im v škôlke. To spôsobilo, že sa z rodného Bardejova presunula do hlavného mesta.

Bol to však aj presun za novými hudobnými obzormi. Ešte predtým, na strednej, stihla v roku 2013 najskôr vyhrať celoslovenský súťažný projekt Gospeltalent (prvou víťazkou je Sima Martausová), čo jej pomohlo odštartovať hudobnú cestu. Okrem iného začala častejšie vystupovať a skladať nové piesne.

Keď z nich autorka, speváčka a hudobníčka rokmi vyskladala bohatú kôpku, vydala v decembri 2016 svoj prvý album. Nazvala ho „Je čas“, lebo podľa vlastných slov „dozrela viac ľudsky i hudobne a zároveň je teraz ten správny čas vykročiť naplno zo seba a prispieť k lepšiemu svetu“.

Z košického Klaksónu sa v septembri 2017 zašla pozrieť do pražského Biotech Studia, v ktorom pod taktovkou rešpektovaného producenta Ecsona Waldesa vznikol singel „Stále viac“. Hudobne ju v singli i v ďalšej tvorbe aktuálne sprevádzajú známe tváre slovenskej hudby – Daniel Špiner (klavír), Michal Šelep (basgitara), Michal Fedor (bicie) – a muzikantský talent Lukáš Konštiak (akustická gitara).

Slávka je energické veselé dievča, ktoré zo všetkého najviac túži robiť ľudí šťastnými.

„Ak k tomu čo i len trošku prispejem svojimi piesňami, budem šťastná ešte viac. Som obyčajné dievča, ktoré sa raduje z každého nového dňa a z každého stretnutia s dobrým človekom! Už teraz sa veľmi teším, ak sa nám podarí stretnúť na niektorom z mojich koncertov. Ste pre mňa už vopred veľkým darom!“

INTERAKTÍVNE PESNIČKOVÉ DIVADELNÉ
PREDSTAVENIE NA MISIJNÝCH DŇOCH VD

Súčasťou tohtoročných Misijných dní VD ECAV na Slovensku bude aj tradične program pre detí a to aj interaktívne pesničkové divadelné predstavenie živého stromu Eda Drewa pod názvom „EDO DREWO A LESNÉ VÍLY“ 

v sobotu 28. 8. 2021.

 

REGISTRÁCIA

Vyplňte prihlasovací formulár a uhraďte požadovanú cenu. Účastnícky poplatok si vypočítate
  súčtom registračného poplatku a poplatku  za ubytovanie a stravu registrovanej osoby a jej rodinných príslušníkov.

Organizačné pokyny

UBYTOVANIE

Ubytovanie je zabezpečené v Ľubovnianskych Kúpeľoch pri Starej Ľubovni, v hoteloch SOREA v dvojlôžkových izbách.

STRAVOVANIE

Stravovanie je zabezpečené v hoteli SOREA s plnou penziou. Ak máte záujem o stravovanie (zo zdravotných dôvodov – bezlepková diéta, bezlaktozová diéta, atď.), uveďte to do poznámky v registračnom formulári.

PRIHLASOVANIE

Vyplňte prihlasovací formulár a uhraďte požadovanú cenu. Účastnícky poplatok si vypočítate súčtom registračného poplatku a poplatku za ubytovanie a stravu registrovanej osoby a jej rodinných príslušníkov.

Prihlasovanie je do 10. augusta 2021 !!!

POPLATOK ZA UBYTOVANIE A STRAVU (plná penzia):

Dospelá osoba – 1 noc – 36,00 € | 2 noci – 72,00 € | 3 noci – 108,00 €.

Dieťa od 3 – 14,99 rokov – 1 noc – 26,00 € | 2 noci – 52,00 € | 3 noci – 78,00 €.
Dieťa do 3 rokov bez nároku na ubytovanie a stravovacie služby – 0 €.

Cena pobytu pre dospelého (od 15 rokov) s nocľahom, stravou a účastníckym poplatkom – 113 €.
Cena pobytu pre dieťa 
od 3 rokov do 14,99 rokov s nocľahom, stravou a účastníckym poplatkom – 78 €.

Príplatok za apartmán je 20 € / noc, za rodinnú izbu 5 € / noc, príplatok za samostatné ubytovanie 1 osoby 15 € / za pobyt.  

V rámci doobjednania stravy je cena jednotlivých stravných položiek nasledovná:

raňajky (dospelí – 4  €, dieťa – 3, 20 €),  obed  (dospelí – 6  €, dieťa – 4, 80 €),  večera  (dospelí – 6  €, dieťa – 4, 80 €). 

ÚČASTNÍCKY POPLATOK

Účastnícky poplatok je 5 € (platí len pre účastníkov od 15 rokov s ubytovaním a stravou). Účastnícky poplatok pre hostí bez ubytovania a stravy je tiež 5€ a zaplatia ho priamo pri registrácii. 

PLATBA 

IBAN: SLSP as SK83 0900 0000 0000 9629 3513, 

variabilný symbol: 2021, 
správa pre príjemcu: priezvisko a meno + počet osôb.

Kto chce využiť rekreačný poukaz (príspevok na rekreáciu podľa zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v daňovom predpise 152a) uviesť do poznámok v registračnom formulári: rekreačný poukaz.
SK83 0900 0000 0000 9629 3513, 

variabilný symbol: 2021,
správa pre prijímateľa: priezvisko a meno + počet osôb.

COVID-19

Bližšie podmienky účasti na podujatí v súvislosti s pandémiou COVID-19 budú zaslané prihláseným účastníkom v kontexte aktuálnych pravidiel, ktoré budú platiť pred i počas akcie. Je pravdepodobné, že bude treba rátať s podmienkou zaočkovania či preukázania negatívneho výsledku PCR alebo AG testu.

V prípade nepriaznivej pandemickej situácie v závere letných prázdnin bude akcia v predstihu zrušená a účastnícke poplatky prihláseným vrátené.

Prejsť na začiatok